PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION
WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
14
09 2014
Międzynarodowa Konferencja „Aktywnie dla wspólnego dobra”

Dwa dni prelekcji, warsztatów, analiz, dyskusji, ponad pięćdziesięciu uczestników: głównie członków 15 Rodzin Kolpinga z całej Polski, goście z Niemiec, Szwajcarii i Włoch, znakomici prelegenci – tak można w skrócie opisać konferencję podsumowującą „Aktywnie dla wspólnego dobra” zorganizowaną w Krakowie w dniach 13-14 września przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce ...


więcej
03
09 2014
Piknik u Dobrego Pasterza w Krakowie

30 sierpnia 2014 r. w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie Rodzina Kolpinga Klub Celtycki, przy współpracy 5 krakowskich organizacji pozarządowych i 6 organizacji parafialnych zorganizowała Piknik NGO. Pozytywnie na zaproszenie do współorganizacji tego wydarzenia przyjęli: Fundacja Bez Przeszkód, Fundacja Głos Serca, Fundacja Wyjdź Naprzeciw, Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego, Stowarzyszenie Czas Spotkania, Wspólnota Krwi Chrystusa, Caritas Parafii, Wspólnota Żywy Różaniec, Straż Honorowa Serca Jezusowego, Wspólnota Domowy Kościół oraz Grupy dziecięce Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza ...


więcej
02
09 2014
Ostatnia niedziela sierpnia w Porąbce Uszewskiej

W niedzielne popołudnie 13 lipca, przy pięknej pogodzie i w otoczeniu przyrody parku Ostatni dzień sierpnia upłynął w Porąbce Uszewskiej pod znakiem doskonałej zabawy mieszkańców na Święcie NGO pn. „Razem do przodu - Niedziela z Kolpingiem”. Piękna pogoda, atrakcyjny program Święta zaplanowanego jako rodzinny piknik, przyciągnęły tłumy uczestników (ponad 300 osób); głównie rodzin z dziećmi. Święto odbywało się na obszernym terenie należącym do miejscowej straży pożarnej ...


więcej
29
08 2014
Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję „Aktywnie dla wspólnego dobra”

Realizatorzy projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" oraz Zarząd Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce zapraszają uczestników projektu, członków Rodzin Kolpinga oraz reprezentantów innych organizacji pozarządowych do udziału w Międzynarodowej Konferencji podsumowującej projekt, która odbędzie się w dniach 13-14 września 2014 r. ...


więcej
25
08 2014
Łebskie Święto NGO

23 sierpnia Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC oraz Park Jana Pawła II w Łebie stały się miejscem spotkania organizacji pozarządowych, przedstawicieli lokalnej administracji publicznej, nieformalnych organizacji i wspólnot, z mieszkańcami Łeby i przebywającymi w niej turystami. Zainteresowanie wydarzeniem było duże i można przypuszczać, że uczestniczyło w nim ponad 300 osób. Zachętą do udziału w pikniku przy pięknej ...


więcej
15
07 2014
„Rodzinna Niedziela z NGO” w Bochni

W niedzielne popołudnie 13 lipca, przy pięknej pogodzie i w otoczeniu przyrody parku Uzbornia odbył się piknik rodzinny organizowany przez Rodzinę Kolpinga w Bochni we współpracy z licznymi partnerami: organizacjami pozarządowymi oraz jednostkami administracji publicznej – zgodnie z zasadą „w jedności siła”. Zaproszenie do współorganizacji lokalne, bocheńskie stowarzyszenia, fundacje oraz „oddanie” im przestrzeni do prezentacji własnych działań – w formie odrębnych stoisk – zdecydowało o sukcesie tego święta, a pięknie położony na wzgórzu park Uzbornia ...


więcej
10
07 2014
PIKNIK RODZINNY: BOCHNIA, PARK UZBORNIA, 13 LIPCA. STARUJEMY O 15!

Bocheńskie organizacje pozarządowe serdecznie zapraszają 13 lipca od godz. 15.00 do Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni na piknik pod hasłem „Rodzinna Niedziela z NGO”.

Piknik organizowany jest wspólnie przez Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”, Miejski Dom Kultury, Wydział Promocji i Rozwoju Miasta oraz bocheńskie organizacje pozarządowe. Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmuje Burmistrz Miasta Bochnia- Stefan Kolawiński.


więcej
09
07 2014
Harmonogram Świąt NGO

Drodzy Przedstawiciele Rodzin Kolpinga,

miło nam poinformować, iż już 9 z 15 Rodzin Kolpinga uczestniczących w projekcie „Razem do przodu” realizowało na terenie swej działalności Święta Organizacji Pozarządowych, którym przyświeca hasło: "AKTYWIZUJEMY SPOŁECZNOŚCI LOKALNE" ...


więcej
08
07 2014
Piknik Rodzinny. Święto NGO w Oświęcimiu

Osiedle Stare Stawy w Oświęcimiu zaroiło się 5 lipca od kolorowego tłumu, a wszystko to za sprawą organizowanego przez Rodzinę Kolpinga z Oświęcimia Pikniku Rodzinnego i Święta NGO.


więcej
07
07 2014
Konkurs z nagrodą na Najlepsze Zdjęcie do kalendarza „Kolping w akcji”

Zachęcamy wszystkie Rodziny Kolpinga uczestniczące w projekcie „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA — nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń „RAZEM DO PRZODU” do udziału w konkursie z nagrodą na Najlepsze Zdjęcie „Kolping w akcji”, a przez to do współtworzenia kolpingowskiego kalendarza na rok 2015!


więcej
04
07 2014
Święto NGO w Niewieścinie

Święto NGO i Festyn Świętojański odbył się w niedzielę, 29 czerwca 2014 r. od godz. 15.00 do 23.00 w Ogrodach Plebańskich w Niewieścinie. Święto NGO było okazją do zaprezentowania się i promocji organizacji lokalnych, wzajemnego poznania i nawiązania partnerstw.


więcej
03
07 2014
Święto NGO w Luborzycy. Aktywnie. Wspólnie. Dla innych.

29 czerwca 2014 r. o godzinie 17:00 w Luborzycy przy Domu Kolpinga rozpoczęło się Święto NGO organizowane przez członków Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Luborzycy wspieranych w głównych pracach przez młodzież z luborzyckiego Młodego Kolpinga. Kolpingowcy do współorganizacji i współudziału w tym święcie zaprosili inne organizacje z terenu gminy, w tym: Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa ...


więcej
02
07 2014
Święto NGO przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Krakowie Nowym Bieżanowie

„Nasze dziś i jutro razem z Kolpingiem” – pod takim hasłem członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Krakowie Nowym Bieżanowie postanowili świętować 20. jubileusz partnerstwa z Rodziną Kolpinga z Bochum Linde z Niemiec. Przyjazd członków niemieckiego stowarzyszenia i podsumowanie 20 lat współpracy, to doskonała okazja do zaproszenia innych organizacji pozarządowych oraz szerszego grona lokalnej społeczności, aby wspólnie świętować podczas rodzinnego pikniku organizowanego na terenie parafii.


więcej
20
06 2014
Rodzina Kolpinga w Niewieścinie zaprasza na festyn!

Serdecznie zapraszamy na Święto NGO i Festyn Świętojański, który odbędzie się w niedzielę, 29 czerwca 2014 r. w godz. 15.00-23.00 w Ogrodach Plebańskich w Niewieścinie.


więcej
17
06 2014
Święto NGO “Razem do przodu” w Libiążu

14 czerwca, na placu przylegającym do budynku siedziby Rodziny Kolpinga w Libiążu odbyło się plenerowe Święto NGO „Razem do przodu”, którego głównym organizatorem byli członkowie Rodziny Kolpinga w Libiążu.


więcej
16
06 2014
Święto NGO Rodziny Kolpinga w Chełmku

W sobotę 14 czerwca br. Rodzina Kolpinga w Chełmku zrealizowała lokalne Święto Organizacji Pozarządowych, które mimo niesprzyjającej aury zgromadziło ponad 200 osób. Podczas Święta promowano aktywność obywatelską i włączanie w działania lokalnych stowarzyszeń działających na rzecz wspólnego dobra.


więcej
10
06 2014
Piknik rodzinny w Łęczycach.

Rodzina Kolpinga w Łęczycach zorganizowała swoje Święto NGO w pierwszą sobotę czerwca (7 VI) w godzinach popołudniowych – otwarcie wydarzenia nastąpiło zgodnie z planem o godz. 15.00. Na ogromny plac przy Zespole Szkół w Łęczycach, który w to popołudnie został miejscem radosnego pikniku rodzinnego, zaczęli przybywać pierwsi goście – mieszkańcy Łęczyc i okolic, w przeważającej liczbie rodziny z dziećmi.


więcej
04
06 2014
„Majówka Dobrych Serc” – Święto NGO Rodziny Kolpinga w Kłodawie Gdańskiej

Dnia 31 maja 2014 roku Rodzina Kolpinga z Kłodawy Gdańskiej zorganizowała Święto organizacji pozarządowych pt. „Majówka Dobrych Serc”. Wydarzenie odbyło się na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria w Pruszczu Gdańskim.


więcej
03
06 2014
Piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu

Już po raz 17. odbył się w Heluszu Międzynarodowy Piknik Charytatywny „Z Bliźnim na Majówkę” organizowany przez Rodzinę Kolpinga w Jarosławiu oraz Parafię Chrystusa Króla, przy której RK działa.


więcej
12
05 2014
Zapytanie ofertowe - audyt metody aktywizacji stowarzyszeń – przedłużenie terminu

Szanowni Państwo,
Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy zamierza przeprowadzić audyt niemieckiej metody wzmacniania i aktywizacji organizacji pozarządowych poprzez coaching wdrażany pilotażowo w 15 stowarzyszeniach Rodzina Kolpinga działających na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Coaching prowadzony jest przez coachów-doradców, którzy przeszli wcześniej cykl szkoleniowy i znają specyfikę Rodzin Kolpinga.


więcej
05
05 2014
Inauguracja Świąt NGO z Kolpingiem

31 maja odbędą się pierwsze Święta NGO, organizowane w ramach projektu. W tym terminie takie wydarzenia zaplanowały dwie Rodziny Kolpinga biorące udział w projekcie: RK w Jarosławiu oraz RK w Kłodawie. Z przesłanych do biura realizatora projektu informacji wynika, że najwięcej świąt odbędzie się w czerwcu: w tym miesiącu zaplanowało je aż sześć Rodzin Kolpinga, kolejne dwie – w lipcu, trzy imprezy odbędą się w sierpniu oraz dwie we wrześniu.


więcej
30
04 2014
Coaching na półmetku!

Po podsumowaniu projektowych działań pierwszego kwartału 2014 roku – okazało się, że ze 150 godzin doradztwa zaplanowanego w projekcie do przeprowadzenia przez coachów metody „Razem do przodu”, już ponad połowa została wykorzystana.


więcej
25
04 2014
Zapytanie ofertowe – gadżety promocyjne

Szanowni Państwo,
Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy zamierza zlecić wykonanie gadżetów promocyjnych.


więcej
22
04 2014
Zapytanie ofertowe - audyt metody aktywizacji stowarzyszeń

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego


więcej
12
04 2014
Ostatnie szkolenia w projekcie „Razem do przodu”

5-6 kwietnia to dla połowy liderów projektu „Razem do przodu” był termin ostatniego szkolenia, w jakim brali udział w ramach projektu. Tym razem w Krakowie spotkali się przedstawiciele 8 Rodzin Kolpinga, aby z pomocą trenerki Marianny Król poznać zasady dobrej komunikacji w organizacjach, komunikacji na różnych płaszczyznach, która jest warunkiem partycypacyjnego zarządzania stowarzyszeniem.


więcej
26
03 2014
Czy potrzebni nam są wolonatriusze?

Druga edycja szkolenia „Od aktywizacji do partycypacji” miała miejsce w Gdańsku w dniach 22-23 marca – miejsce szkolenia dobrane pod kątem uczestniczących w projekcie Rodzin Kolpinga z północy Polski – zgromadziło głównie Rodziny Kolpinga z południowej Polski.


więcej
12
03 2014
Z coachem – razem do przodu

Początek nowego roku w projekcie „Razem do przodu” to przede wszystkim intensyfikacja coachingu dla Rodzin Kolpinga – prawie wszystkie Rodziny spotkały się już ze swoim coachem, przynajmniej jednokrotnie, a wcale spora grupa już parokrotnie.


więcej
10
03 2014
Zapytanie ofertowe – tłumaczenie i wynajem sprzętu do tłumaczenia symultanicznego

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy będzie realizować konferencję pt. „Aktywnie dla wspólnego dobra” w dniach 13-14.09.2014 r. w Krakowie.


więcej
10
03 2014
Od aktywizacji do partycypacji

W dniach 8-9 marca odbyło się w Luborzycy szkolenie pn. „ Od aktywizacji do partycypacji”, które rozpoczęło wiosenny cykl szkoleniowy zaplanowany w projekcie na I kwartał 2014 r.


więcej
10
02 2014
Od aktywizacji do partycypacji

W dniach 8-9 marca odbyło się w Luborzycy szkolenie pn. „ Od aktywizacji do partycypacji”, które rozpoczęło wiosenny cykl szkoleniowy zaplanowany w projekcie na I kwartał 2014 r. Na pierwszy dwudniowy warsztat przybyło do Domu Kolpinga w Luborzycy 16 liderów projektu „Razem do przodu”, reprezentujących 10 Rodzin Kolpinga.


więcej
04
02 2014
Zapytanie ofertowe - noclegi, wyżywienie, wynajem sal na szkolenia- woj. małopolskie

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy planuje zrealizować 2 szkolenia w terminie 8 - 9 marca 2014 oraz 5 - 6 kwietnia , z noclegami z 7 na 8 marca i z 8 na 9 marca oraz z noclegami z 4 na 5 kwietnia i z 5 na 6 kwietnia dla 15 osób plus trener i opiekun szkolenia (w sumie 17 osób) na terenie woj. małopolskiego.
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o ofertę na noclegi, wyżywienie i wynajem sali wg poniższego wstępnego zamówienia.


więcej
04
02 2014
Zapytanie ofertowe - noclegi, wyżywienie, wynajem sal na szkolenia- woj. pomorskie

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy planuje zrealizować 2 szkolenia w terminie 22-23 marca 2014 oraz 10-11 maja, z noclegami z 21 na 22 marca i z 22 na 23 marca oraz z noclegami z 9 na 10 maja i z 10 na 11 maja dla 15 osób plus trener i opiekun szkolenia (w sumie każdorazowo 17 osób) na terenie woj. pomorskiego.
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o ofertę na noclegi, wyżywienie i wynajem sali wg poniższego wstępnego zamówienia.


więcej
04
02 2014
Zapytanie ofertowe- przeprowadzenie szkoleń

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy będzie realizować warsztaty nt. pozyskiwania i aktywizacji członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o podanie kosztów przeprowadzenia warsztatów.
Planowana liczba warsztatów: 2 grupy po 2 warsztaty, z których jeden dotyczy wolontariuszy, a drugi członków organizacji pozarządowych


więcej
04
02 2014
Zapytanie ofertowe – noclegi, wyżywienie, wynajem sal

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – NOWA METODA WZMACNIANIA I AKTYWIZACJI STOWARZYSZEŃ "RAZEM DO PRZODU" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy będzie realizować konferencję w terminie 12-14 września dla ok. 45-50 osób w Krakowie
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o ofertę na noclegi, wyżywienie i wynajem sal wg. poniższego zamówienia.


więcej
03
02 2014
Trwa doradztwo coachów dla Rodzin Kolpinga

Nabrało tempa doradztwo prowadzone przez wyszkolonych w ramach projektu ”Razem do przodu” coachów, którzy mają pod swoja opieką 15 Rodzin Kolpinga, biorących udział w tym projekcie.

Coachowie przeszli w roku 2013 cykl szkoleń zapoznających ich i uczących metody doradczej „Razem do przodu”, stosowanej z sukcesem przez niemieckie Dzieło Kolpinga i obecnie mają okazję zastosować ją pilotażowo w praktyce, udzielając wolontarystycznie doradztwa wybranej Rodzinie. Spotkania coacha z członkami poszczególnych Rodzin Kolpinga mają pomóc Rodzinie przeanalizować dotychczasowe działania, określić plany na przyszłość, zdiagnozować potrzeby i deficyty z jakim Rodzina się boryka, a również pomóc w organizacji zaplanowanych na obecny rok „Świąt NGO”.


więcej
09
01 2014
Ruszył coaching dla Rodzin Kolpinga! Za nami pierwsze spotkanie w Lipnicy Małej

Rodzina Kolpinga z Lipnicy to jedna z młodszych Rodzin Kolpinga w Polsce – powstała w 2012 roku. Aktywność obywatelska obecnych członków RK w lokalnym środowisku to jednak historia znacznie dłuższa i bardzo bogata.


więcej
04
11 2013
Wizyta studyjna do Niemiec

W dniach 26 - 29 września 2013 roku uczestnicy projektu „Razem do przodu” wzięli udział w wizycie studyjnej do Niemiec.

Pierwszego dnia wizyty, w czwartek 26 września grupa dojechała do Centrum Pokoju w Solingen, w którym przygotowano zakwaterowanie na najbliższe dni.

W czwartkowy wieczór uczestnicy wizyty spędzili w Solingen, na spotkaniu z przedstawicielami zarządu Rodziny Kolpinga z Wesseling – Matthiasem i Sabine. Przedstawili swoją Rodzine Kolpinga oraz odpowiedzieli o prowadzonych przez nich działaniach i akcjach pomocowych m.in. tych skierowanych do Rodzin Kolpinga z Ameryki Południowej.


więcej
31
10 2013
Zapytanie ofertowe dot. wykonania witryny intranetu

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „Aktywnie dla wspólnego dobra – nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń – Razem do przodu” (nr umowy 0033/D/2/2012) współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy poszukuje podwykonawcy do wykonania witryny intranetu.


więcej
31
10 2013
Zapytanie ofertowe dot. obsługi intranetu

Szanowni Państwo,

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w ramach projektu „Aktywnie dla wspólnego dobra – nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń – Razem do przodu” (nr umowy 0033/D/2/2012) współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy poszukuje podwykonawcy do comiesięcznej obsługi technicznej witryny intranetu w okresie 11 miesięcy od listopada 2013 r. do września 2014 r. włącznie.


więcej
30
10 2013
Wizyta studyjna do Szwajcarii – podsumowanie organizatora

W dniach 10 - 14 września 2013 r. 20 osób uczestniczyło w wizycie studyjnej do Szwajcarii.

Grupa liderów z 15 polskich Rodzin Kolpinga oraz coachów – po długiej podróży przyjechała 10 września wieczorem do Klasztoru prowadzonego przez Siostry Franciszkanki w miejscowości Baldegg. Pierwszy wieczór upłynął na powitaniu z gospodarzami oraz przybyłymi na miejsce przedstawicielami Zarządu Szwajcarskiego Dzieła Kolpinga: ustępującą prezydent Margrit Unternaehrer oraz jej następcą Erichem Reischmannem.


więcej
18
09 2013
„Uczymy się od najlepszych” - wizyty studyjne we Włoszech i Szwajcarii

Wizyty studyjne pod hasłem „Uczymy się od najlepszych” mają na celu spotkania z lokalnymi stowarzyszeniami Partnerów i ich członkami. Nadzwyczaj zintegrowana grupa uczestników projektu „Razem do przodu” pochodząca z 15 Rodzin Kolpinga w Polsce odwiedziła Rodziny za granicą.

Już w Krakowie na konferencji międzynarodowej
Prezentowały Stowarzyszenia kierunki nowe
Szwajcaria, Tyrol Południowy, Niemcy
I o ich działaniach dowiedzieliśmy się więcej


więcej
22
07 2013
Warsztaty dla Coachów (część 2) zakończone

W dniach 19-21 lipca 2013 r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbyła się 2. część warsztatów dla Coachów / Doradców Rodzin Kolpinga.
Szkolenie ponownie poprowadziła Ilona Jakobsmayer, która od 5 lat doradza wolontarystycznie zarządom Dzieła Kolpinga oraz uczestniczy w kształceniu doradców/doradczyń. W przenoszeniu doświadczeń niemieckich Rodzin Kolpinga na polski grunt wspierała ją Bożena Michałek, która służyła również tłumaczeniem.

3-dniowe warsztaty obejmowały zagadnienia dotyczące moderacji w procesie doradczym, zapoznania z metodą Alpy oraz przygotowanie planu doradczego dla Rodziny Kolpinga w teorii.


więcej
19
07 2013
Wizyty studyjne

Jednym z działań przewidzianych w projekcie są wizyty studyjne do Włoch, Szwajcarii i Niemiec, które odbędą się w następujących terminach:
06.09 – 15.09.2013 Wizyta studyjna do Włoch i Szwajcarii
25.09 – 30.09.2013 Wizyta studyjna do Niemiec
W każdej z wizyt weźmie udział 20 przedstawicieli Rodzin Kolpinga uczestniczących w projekcie. Podczas wyjazdów uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z działaniami Dzieła Kolpinga w innych krajach Europy, z których pochodzą partnerzy zagraniczni (Niemcy, Włochy, Szwajcaria) oraz skorzystania z ich długoletnich doświadczeń.


więcej
09
07 2013
Coachowie Rodzin Kolpinga rozpoczęli swoją edukację w projekcie.

Rozpoczął się unikalny program kształcący pierwszych coachów Dzieła Kolpinga w Polsce!
5-7 lipca w Luborzycy w Domu Kolpinga odbyła się 1. część warsztatów dla coachów, które mają na celu:
1. zapoznanie z metodą doradczą „Razem do przodu”, opracowaną i stosowaną z sukcesem przez niemieckie Dzieło Kolpinga
2. przygotowanie ich uczestników do stosowania metody w trakcie procesu doradczego świadczonego na rzecz stowarzyszeń Rodzina Kolpinga.
Te wyjątkowe warsztaty prowadziła Ilona Jakobsmeyer - ekspertka z Dzieła Kolpinga w Niemczech z pomocą polskiej trenerki i tłumaczki Bożeny Michałek (ZCDK). Warsztaty miały na celu doskonalenie kompetencji w zakresie komunikacji, moderacji, pracy z grupą, rozwiazywania konfliktów i przygotowanie do wdrażania metody coachingu „RAZEM DO PRZODU” w Rodzinach Kolpinga.


więcej
21
05 2013
Liderzy zakończyli warsztaty z planowania strategicznego!

Zakończyły się dwuczęściowe warsztaty z planowania strategicznego dla liderów.
Druga część warsztatów odbyła się dla dwóch grup w dwóch terminach: 20-21 kwietnia w Luborzycy, zajęcia prowadził Grzegorz Żmuda oraz 18-19 maja w Łebie prowadzącym był Piotr Prokopowicz.
Tak jak w przypadku pierwszej części trenerzy poprzez wykłady, ćwiczenia, gry i dyskusje, przybliżyli uczestnikom zagadnienia związane zarządzaniem procesem strategicznym, tworzeniem harmonogramu prac zespołu strategicznego oraz tworzeniem harmonogramu działań dla wybranego celu strategicznego. Uczestnicy warsztatów szczególnie wysoko ocenili poszczególne gry, które w praktyce pozwalają prześledzić i zrozumieć procesy związane z planowaniem strategicznym i zarządzaniem.


więcej
29
04 2013
Międzynarodowe seminarium RAZEM DO PRZODU

W dniach 24-25 kwietnia 2013 r. w krakowskich Przegorzałach w Domu Gościnnym Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach projektu „Aktywnie dla wspólnego dobra – nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń Razem do przodu” odbyło się międzynarodowe spotkanie Rodzin Kolpinga z Europy. Do Krakowa przyjechali przedstawiciele Dzieła Kolpinga ze Szwajcarii, Włoch-Południowego Tyrolu, Niemiec oraz członkowie polskich Rodzin Kolpinga uczestniczących w projekcie.

Pierwszy dzień upłynął na prezentacji działań i aktywności w poszczególnych krajach, w tym krótkich 5-minutowych prezentacji Rodzin Kolpinga biorących udział w projekcie pt. „Tacy jesteśmy” – które były okazją do przedstawienia największego sukcesu każdej z Rodzin Kolpinga oraz wskazania głównej trudności, z którą dana Rodzina się boryka.


więcej
09
04 2013
Warsztaty strategiczne „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA” część 1.

Za nami pierwsza część warsztatów dla liderów projektu. W weekend 6-7 kwietnia, w Domu Kolpinga w Luborzycy odbyły się zajęcia, które poprowadzili trenerzy: Piotr Prokopowicz i Grzegorz Żmuda – specjaliści w zakresie planowania strategicznego dla firm i organizacji pozarządowych.
Warsztaty prowadzone w dwóch grupach były okazją do spotkania się liderów projektu ze wszystkich Rodzin Kolpinga biorących udział w projekcie.


więcej
04
03 2013
Spotkanie koordynacyjne

2 marca br. odbyło się w Krakowie, w sali konferencyjno-szkoleniowej Związku Centralnego Dzieła Kolpinga – realizatora projektu AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń "RAZEM DO PRZODU" spotkanie koordynacyjne.
W spotkaniu udział wzięło 20 osób: przedstawicieli Rodzin Kolpinga biorących udział w projekcie oraz zespołu projektowego. Pierwszym punktem spotkania była prezentacja projektu zawierająca podstawowe informacje o finansowaniu projektu, uczestnikach i zespole realizującym projekt, partnerach zagranicznych projektu oraz najważniejszych wydarzeniach i terminach kalendarza projektowego. Uczestnikom spotkania zaprezentowano jakie działania związane są ze ścieżką edukacyjną dla liderów projektu, coachów oraz jakie wyzwania czekają na stowarzyszenia biorące udział w projekcie. Pokazano również zakładane rezultaty, jakie projekt ma przynieść, a także korzyści związane z udziałem w nim.


więcej
29
03 2013
Warsztaty strategiczne „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA”.

Liderzy projektu zaczynają swoją ścieżkę edukacyjną.

Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy oraz rozwój umiejętności w zakresie planowania strategicznego i strategicznego zarządzania organizacją pozarządową. Dzięki warsztatom uczestnicy będą w stanie wypracować rozwiązania, które pozwolą im efektywnie rozwijać organizacje, szczególnie w obszarze budowania relacji ze społecznością lokalną i skutecznie działać na jej rzecz.
W ramach prac warsztatowych uczestnicy zapoznają się z kompletnym procesem strategicznym w organizacji – od sformułowania lub dookreślenia misji, poprzez analizę słabych i mocnych stron oraz diagnozę sytuacji zewnętrznej, po wypracowanie wizji rozwoju w określonym horyzoncie czasowym i stworzenie planu działań zmierzającego do jej osiągnięcia.


więcej
28
02 2013
Rekrutacja zakończona!

Zakończyła się rekrutacja do projektu AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA – nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń "RAZEM DO PRZODU”.
W projekcie wezmą udział Rodziny Kolpinga z: Bochni, Chełmka, Jarosławia, Kłodawy, Krakowa – Nowego Bieżanowa, Libiąża, Lipnicy Małej, Luborzycy, Łeby, Łęczyc, Niewieścina, Oświęcimia, Porąbki Uszewskiej, Poręby Żegoty i Tczewa.
Chęć uczestniczenia w działaniach projektu zgłosiło ponad 45 liderów – członków, pracowników i wolontariuszy reprezentujących te Rodziny.
W projekcie weźmie również udział 13 doradców/coachów, reprezentujących stowarzyszenia Rodzina Kolpinga oraz inne organizacje.


więcej
15
01 2013
Zapraszamy Rodziny Kolpinga do udziału w projekcie!

Rozpoczęła się rekrutacja do nowego projektu „AKTYWNIE DLA WSPÓLNEGO DOBRA - nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń "RAZEM DO PRZODU", realizowanego przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. Długoterminowym zadaniem projektu jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań wspierających rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Projekt zaczął się w styczniu 2013 r (działania wstępne) i potrwa do września 2014 r., a jego celem jest wzmocnienie 15 Rodzin Kolpinga oraz aktywizacja społeczności lokalnej w środowisku ich działania poprzez wdrożenie metody doradczej „RAZEM DO PRZODU” opracowanej przez Dzieło Kolpinga w Niemczech.


więcej